Aktualności

Gotowi do wyjazdu na Kresy

Gotowi do wyjazdu na Kresy

21-05-2018

20 maja delegacja uczniów i nauczycieli wraz z pocztem sztandarowym Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej oraz Dyrektor Szkoły Pan Krzysztof Sołtys i Sekretarz Gminy Pan Tomasz Strzałkowski uczestniczyli w uroczystej odprawie przed wyjazdem na Kresy, w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.

Uroczystość swoją obecnością zaszczyciło wiele osób wspierających od lat tę cenną inicjatywę. Nie zabrakło więc Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Pan Tadeusz Samborskiego, ks. Kard. H. Gulbinowicza, Dolnośląskiego  Kuratora Oświaty Pana Romana Kowalczyka oraz Pani redaktor Grażyny Orłowskiej-Sondej i Pani Beaty Pawłowicz, które od lat są prawdziwymi liderkami całej akcji, a także prowadziły piątkowe spotkanie.

Salę w „Dworze Polskim” wypełnili licznie również samorządowcy z dolnośląskich gmin oraz z Kresów. Uroczystość od kilku lat przebiega wg podobnego scenariusza. W pierwszej części organizatorzy wydarzenia podsumowują miniony rok. Zebrani mogli powspominać i obejrzeć krótki film z ubiegłorocznych wyjazdów, dokumentujący skalę prac, jaka została wykonana na tamtejszych cmentarzach.

Był również czas na podziękowania i wyróżnienia. Główne przypadło dla naszej gminy i naszych mieszkańców, za hojność i wsparcie podczas kwest na rzecz akcji. Podziękowania w imieniu całej społeczności gminy Jaworzyna Śląska odebrał Pan Krzysztof Sołtys.

Po tej części akademii, kolejne wydarzenia miały miejsce już na wrocławskim rynku. Uroczysta odprawa i przemarsz ze sztandarami kilkudziesięciu delegacji dolnośląskich szkół zrobiły niesamowite wrażenie, także na obcokrajowcach licznie odwiedzających Wrocław. Grupa około 1300 uczniów jest już gotowa i czeka na początek lipca, by po raz kolejny udać się na Kresy, ocalać groby naszych przodków od zapomnienia. 

 

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00