Aktualności

Rewitalizacja Targowiska w Jaworzynie Śląskiej

Rewitalizacja Targowiska w Jaworzynie Śląskiej

11-05-2018

Rozpoczęły się prace budowlane związane z gruntowną przebudową targowiska zlokalizowanego przy ul. 1-go Maja w Jaworzynie Śląskiej. W ramach prac zostanie wykonane ogrodzenie terenu, nawierzchnia z kostki betonowej z odwodnieniem, oświetlenie terenu oraz zamontowane zostaną zadaszone, drewniane wiaty, powstanie również ogrodzenie. Całość placu będzie pełniła funkcję ciągu pieszo-jezdnego. Prace mają potrwać do 31 lipca 2018 r.

Rewitalizacja targowiska jest jednym z elementów szerszych działań rewitalizacyjnych jakie realizujemy na terenie miasta. Istniejące dotychczas targowisko nie spełniało oczekiwań zarówno sprzedających jak i osób dokonujących na nim zakupów. Wymagało remontu, aczkolwiek zgodnie z zasadami, jakimi się kierujemy jak najwięcej inwestycji realizowanych w gminie staramy się prowadzić przy udziale pozyskanych środków zewnętrznych. Tak też udało się w przypadku targowiska. Już niedługo handel na nim będzie odbywał się w zupełnie innych warunkach - podkreśla Grzegorz Grzegorzewicz Burmistrz Jaworzyny Śląskiej.

Zadanie współfinansowane jest ze środków:
„Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury” objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Inwestycja opiewa na niecałe 500 000 zł, z czego blisko 300 000 zł to kwota dofinansowania.

Do czasu zakończenia budowy tymczasowe targowisko będzie zlokalizowane na terenie parkingu przy ul. Towarowej w Jaworzynie Śl. – przy byłej przychodni weterynaryjnej.

 

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00