Aktualności

Przemysłowe Miasto Dzieci

Przemysłowe Miasto Dzieci

10-07-2017

Wszystko co dobre szybko się kończy. Podobnie było z kolejną już edycją „Przemysłowego Miasta Dzieci”, które w dniach od 3 do 7 lipca odbywało się na terenie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. Przez kolejne pięć dni ponad sto dzieci wspólnie bawiło się i uczyło dorosłego życia. W trakcie trwania projektu zapoznawały się ze specyfiką wielu zawodów i profesji. Zarabiały i wydawały pieniądze. Uczyły się postaw obywatelskich wybierając burmistrza swojego miasta.

Wszystko to dzięki zaangażowaniu pracowników Muzeum oraz blisko czterdziestu wolontariuszy, w dużej mierze z jaworzyńskiego Klubu Młodzieżowego. Ostatni dzień, to tradycyjnie czas podsumowań i pożegnań. W tym dniu dzieci odwiedził również Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, który podziękował Marcelowi - Burmistrzowi Miasta Dzieci za dzielne wypełnianie obowiązków, a wszystkim dzieciom za dobre zachowanie i bezpieczną zabawę.

Słowa wdzięczności i uznania zostały przekazane również organizatorom i wolontariuszom. Z pewnością deklaracje zobaczenia się za rok nie pozostaną bez pokrycia, bowiem kolejne „Miasto Dzieci” będzie już dziesiątym.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00