2 ×

Aktualności

XII Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny

XII Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny

06-05-2016

W piątek, 22 kwietnia, uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Jaworowie już po raz piąty wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym, organizowanym przez SP nr 1 w Świdnicy.

Konkurs rozgrywany jest w kilku kategoriach. Reprezentantki SP w Starym Jaworowie wystartowały w trzech kategoriach:
Klaudia Dudzic z klasy V i Julia Partyka napisały prace literackie na temat I bogów stać na żarty…, Julia Michalska z klasy V wykonała pracę plastyczną pt. Prometeusz, a piątoklasistki Aleksandra Herbut, Julia Pukszto i Klaudia Dudzic rywalizowały w konkursie wiedzy o mitologii greckiej.
      Z wyników dziewczęta mogą być naprawdę dumne! Na konkurs nadesłano 59 prac plastycznych, z czego równorzędnymi nagrodami uhonorowano 8 oraz 37 prac literackich spośród których komisja nagrodziła 9. W gronie laureatów znalazły się wszystkie uczennice SP w Starym Jaworowie, tj. Klaudia Dudzic, Julia Partyka i Julia Michalska.
        W konkursie wiedzy rywalizowało natomiast 30 zawodników, a poziom był tak wysoki i wyrównany, że konieczna okazała się dogrywka o 3. miejsce. Wzięły w niej udział Klaudia Dudzic i Julia Pukszto, jednak tym razem zabrakło odrobiny szczęścia i w rezultacie obie dziewczyny zajęły ex aequo czwarte miejsce. Szczęście nie dopisało Aleksandrze, która mimo świetnego przygotowania – po pierwszym etapie uzyskała wynik zaledwie o jeden punkt gorszy niż koleżanki.

Serdecznie gratulujemy!

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00