Aktualności

Zamelduj się w Gminie Jaworzyna Śląska

Zamelduj się w Gminie Jaworzyna Śląska

11-02-2015

Szanowni Państwo!
Rozwój naszej gminy zależy m.in. od wielkości środków, jakie może ona przeznaczyć na inwestycje. Około 1/3 z kwot płaconych przez nas podatków dochodowych trafia do gminy. Im więcej mieszkańców ma gmina, tym więcej podatków wpływa do jej budżetu. Więcej pieniędzy w budżecie oznacza więcej zrealizowanych inwestycji. Jeśli więc chcemy jeździć po lepszych drogach na terenie naszej gminy, chodzić po nowych chodnikach, pomóc w remontach i wyposażeniu szkół możemy się do tego przyczynić.

W pierwszej kolejności możemy to zrobić dopełniając ciążącego na nas obowiązku meldunkowego i zameldować się w gminie Jaworzyna Śląska. Kolejnym argumentem, przemawiającym za dopełnieniem obowiązku meldunkowego jest możliwość korzystania z praw wyborczych. Ponieważ spisy wyborców, tworzone są na podstawie „meldunkowych” baz danych brak meldunku w miejscu, w którym faktycznie mieszkamy może utrudnić udział w tegorocznych wyborach.
Dopełnienie obowiązku, naprawdę nie jest uciążliwe. Nie ma potrzeby najpierw wymeldować się w jednym urzędzie. Wszystkie formalności załatwimy w jednym urzędzie, z chwilą zameldowania się. Jeśli jednak ktoś nie może obecnie się zameldować, można wypełnić i złożyć w Urzędzie Skarbowym deklarację ZAP-3, w której jako miejsce zamieszkania wskaże Gminę Jaworzyna Śląska. Podobnie zaktualizować można informację o naszym miejscu zamieszkania składając roczne zeznanie podatkowe. W obu przypadkach część podatku zostanie przekazana do budżetu gminy.

 

Burmistrz Jaworzyny Śląskiej
Grzegorz Grzegorzewicz

 

« Powrót

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00