Aktualności

96 rocznica odzyskania Niepodległości w Jaworzynie Śląskiej

96 rocznica odzyskania Niepodległości w Jaworzynie Śląskiej

12-11-2014

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęła Msza Św. odprawiona w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Jaworzynie Śląskiej. Po mszy głos zabrał Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, który w krótkim wystąpieniu odniósł się do istoty i znaczenia obchodzonego święta.

Świętowanie miało również swój sportowy wymiar. Po raz trzeci zorganizowany został Bieg Niepodległości, w którym z roku na roku uczestniczy coraz więcej osób. W tym roku z pewnością wpływ na wysoką frekwencję miała wspaniała pogoda. Na starcie biegu stanęło 84 biegaczy w różnym wieku, dopingowanych przez rodziców, babcie, dziadków i znajomych. W tym roku zmieniono lokalizację imprezy, której centrum znalazło się na ulicy Wolności, przed Urzędem Miejskim. Punktualnie o godzinie 12:30 z wspólnego startu biegacze ruszyli na trasę wyścigu. Wiodła ona ulicami Westerplatte, Kościelną, Ogrodową oraz po terenach jaworzyńskich ogródków działkowych. W trzech kategoriach wiekowych, których uczestnicy pobiegli na różnych dystansach najlepszymi okazali się:

w kategorii dzieci urodzone o 2004 roku: Karolina Kozieł
w kategorii dzieci i młodzież roczniki 1997-2003: Adrian Nabielec
w kategorii urodzeni przed 1996 rokiem: Wiesław Dybeł.

Zwycięzcy otrzymali symboliczne puchary, a wśród wszystkich zawodników rozlosowano nagrody rzeczowe: pamiątkowe albumy, odtwarzacze MP4, tablety oraz nawigację samochodową. Najważniejszy tego dnia był jednak udział w biegu i radość z obchodzenia w ten sposób Święta Niepodległości przez jaworzynian.

Dla tych, którzy lubią sport, ale niekoniecznie bieganie alternatywą był VIII Turniej tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Jaworzyny Śląskiej, w którym wzięło udział 40 zawodników z terenu Dolnego Śląska.
Zawody rozgrywano w czterech kategoriach: do 18 lat, od 19 do 45 lat, 46 lat i więcej oraz w grze podwójnej. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 10:00 i potrwała do późnych godzin popołudniowych. Ostatecznie w poszczególnych kategoriach zanotowano następujące wyniki:

Kategoria gra podwójna:
1 miejsce: Zdanowski Paweł, Artur Żmija
2 miejsce: Mucha Łukasz, Stach Wojciech
3 miejsce: Brzęcki Paweł, Kwiatkowski Adam
4 miejsce: Berestecki Krystian, Wendrowski Wiktor

Kategoria do 18 lat:
1 miejsce: Gronczewski Adrian
2 miejsce: Skóra Sebastian
3 miejsce: Berestecki Krystian
4 miejsce: Rosiak Norbert

Kategoria 19-45 lat:
1 miejsce: Niedźwiedzki Wojciech
2 miejsce: Lisiecki Paweł
3 miejsce: Poręba Sylwester
4 miejsce: Zdanowski Paweł

Kategoria 46 lat i więcej:
1 miejsce: Makowski Piotr
2 miejsce: Maślach Maciej
3 miejsce: Dusza Mirosław
4 miejsce: Zagajewski Stanisław

Czterej najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe, które wręczyli Zastępca Burmistrza Jaworzyny Śląskiej Pan Marek Zawisza oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Ireneusz Besser.
W finale Turnieju, w walce o Superpuchar spotkali się zwycięzcy poszczególnych kategorii. W meczu finałowym, po zaciętym pojedynku Piotr Makowski uległ Wojciechowi Niedźwiedzkiemu, który w ubiegłym roku także triumfował w jaworzyńskim turnieju z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Turniej zorganizowała Sekcja Tenisa Stołowego Gminnego Ludowego Klubu Sportowego, nagrody ufundował Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00