Aktualności

Wielkanocne konkursy

Wielkanocne konkursy

04-03-2013

Coraz bliżej do Świąt Wielkiej Nocy. W Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej nadeszła więc pora na ogłoszenie tradycyjnych, świątecznych konkursów dla mieszkańców Gminy Jaworzyna Śląska.
SOKiBP zapraszam wszystkich do aktywnego udziału w konkursach na najładniejszą pisankę i palmę wielkanocną, które skierowane są głównie do młodszych mieszkańców naszej gminy.

Starszym natomiast proponuje się udział w konkursie na najpiękniejszą aranżację stołu wielkanocnego, a także najsmaczniejsze potrawy wielkanocne, który rozstrzygnięty zostanie podczas Jarmarku Wielkanocnego. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne, a kategorie, w jakich można rywalizować to: najsmaczniejsze ciasto, żurek, nalewka, najlepsza prezentacja, najładniejsza kompozycja stołu i samodzielność wykonania. Jury podczas Jarmarku Wielkanocnego będzie mogło także przyznać specjalne wyróżnienia. Łączna wartość nagród finansowych w tym konkursie to 1.300 złotych.
Rozstrzygnięcie obu konkursów nastąpi 24 marca (Niedziela Palmowa), podczas Jarmarku Wielkanocnego, który odbędzie się na sali widowiskowej SOKiBP.


Regulamin Konkursu na pisankę i palmę wielkanocną.
Regulamin Konkursu "Jarmark Wielkanocny"


W zeszłorocznej edycji konkursu najsmaczniejsze ciasto wykonali członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jaworzynie Śląskiej, najsmaczniejszy żurek ugotowały Panie z Przedszkola Samorządowego z Grupą Żłobkową w Jaworzynie Śląskiej, najsmaczniejszy pasztet przygotował Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jaworzynie Śląskiej, najsmaczniejsza nalewka została przygotowana przez Stowarzyszenie „Wspierajmy się”.
Nagrodę za najlepszą prezentację otrzymało Przedszkole Samorządowe z Grupą Żłobkową w Jaworzynie Śląskiej, zaś według jury najładniejszą kompozycją stołu wykazało się Sołectwo Witków.

« Powrót

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00