Aktualności

Scalanie gruntów w kolejnych wsiach

Scalanie gruntów w kolejnych wsiach

04-03-2013

W dniu 1 marca 2013r. r na terenie dwóch wsi z naszej gminy – Piotrowic Świdnickich i Bolesławic odbyły się spotkania z mieszkańcami poświęcone scalaniu gruntów.

W spotkaniach uczestniczyli: Pan Stanisław Talerzowski - Dyrektor Dolnośląskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych, Starosta Świdnicki - Pan Zygmunt Worsa, Pan Paweł Kaśków i Pani Anna Kawiatkowska z Powiatowego Biura Geodezji i Katastru w Świdnicy, radni i sołtysi zainteresowanych wsi oraz przedstawiciele Gminy Jaworzyna Śląska, na czele z Burmistrzem Panem Grzegorzem Grzegorzewiczem.
Zaproszeni goście w obrazowy sposób przedstawili ideę scalania gruntów podkreślając przy tym, że poprawi to w znaczny sposób gospodarowanie na gruntach oraz gospodarkę wodną poprzez m.in. czyszczenie rowów.
Wyjaśniono, jak w sposób praktyczny ma wyglądać scalanie gruntów. Zaproszeni goście odpowiadali na liczne pytania mieszańców.
Na wszystkich zebraniach Pan Talerzowski wielokrotnie podkreślał, że scalanie gruntów ma charakter dobrowolny, wymaga zgody właścicieli (użytkownika) jak i współwłaścicieli danej nieruchomości. Proces przystąpienia do scalenia rozpoczyna złożenie wniosku przez poszczególnych właścicieli razem ze współwłaścicielami danej nieruchomości.
Scalanie gruntów, to nie tylko łączenie poszczególnych działek rolnych i ich zamiana, ale również tzw. prace poscaleniowe, tj. budowa i modernizacja dróg dojazdowych do pól oraz melioracja i konserwacja rowów melioracyjnych, a także wykonanie innych prac w infrastrukturze technicznej wsi.

 

« Powrót

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00