Aktualności

Kolejna edycja projektu „Szansa na nowe jutro”

Kolejna edycja projektu „Szansa na nowe jutro”

20-12-2011

Kolejna edycja projektu „Szansa na nowe jutro” właśnie dobiegła końca. Jego realizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworzynie Śląskiej, a uczestnikami 15-stu mieszkańców naszej gminy, pozostających bez pracy i nieaktywnych zawodowo w wieku aktywności zawodowej korzystających z pomocy tutejszego Ośrodka.

W spotkaniu podsumowującym wzięli udział zarówno uczestnicy, zaproszeni goście, jak i pracownicy Ośrodka odpowiedzialni za jego realizację - Pani Kierownik Elżbieta Pawlik oraz Monika Stępińską – koordynator projektu. Gminę reprezentował Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Pan Grzegorz Grzegorzewicz, który pogratulował uczestnikom uzyskania nowych kwalifikacji, a pracownikom Ośrodka podziękował za sprawne prowadzenie całego projektu, którego głównym celem było zwiększenie mobilności, kompetencji zawodowych i społecznych oraz szans na rynku pracy, przez zastosowanie wsparcia za pośrednictwem instrumentów aktywnej integracji takich jak: aktywizacja zawodowa-zajęcia indywidualne i grupowe z doradcą zawodowym, aktywizacja edukacyjna - kursy zawodowe, aktywizacja zdrowotna- terapia indywidualna i grupowa z psychologiem oraz aktywizacja społeczna – tzw. szkolenia miękkie mające na celu zwiększenie umiejętności i kompetencji społecznych. Tegoroczna grupa uczestników projektu uzyskała kwalifikacje z zakresu :

  • „Operatora wózka widłowego akumulatorowego, spalinowego i gazowego z bezpieczną wymianą butli w wózkach zasilanych gazem wraz z pierwszą pomocą przedmedyczną” - 6 osób
  • „Opiekun do dziecka, osoby starszej i niepełnosprawnej z pierwszą pomocą przedmedyczną” - 9 osób

Łączna wartość projektu wynosiła 190,5 tys. zł, w tym wkład własny Ośrodka 10,5%.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00