Aktualności

West na Fest - kwalifikacje do Mistrzostw Polski

West na Fest - kwalifikacje do Mistrzostw Polski

06-05-2010

W dniach 1,2 maja 2010 r. w Nowym Jaworowie odbyły się po raz czwarty zawody w ujeżdzaniu koni w stylu western pod nazwą "West na Fest". Impreza sportowa w tym roku osiągnęła rangę kwalifikacji do Mistrzostw Polski Polskiej Ligi Western i Rodeo i okazała się pierwszą na Dolnym Śląsku, podczas której rozegrano wszystkie konkurencje związane ze stylem western.

Głównym organizatorem imprezy jest Metaranch - ośrodek westernowy pod kierownictwem Pana Marka Miśka. Współorganizatorami imprezy są także Stowarzyszenie Western Riders oraz SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej.
        W tegorocznej edycji wystartowało 30 koni, na których konkurowali zawodnicy z całej Polski oraz z Republiki Czeskiej. Jako ciekawostkę można dodać, że w zawodach wziął udział z sukcesem Przewodniczący Sejmiku Dolnego Śląska, Pan Jerzy Pokój, który wygrał kategorię Reining Senior Open PLWiR.
        Tradycyjnie największe emocje wywołały konkurencje szybkościowe: Barrel Racing i Pole Bending. Organizatorzy rozegrali także konkurencje wolne, takie jak chociażby Reinig Freestyle, w których jeźdźcy występują w różnego rodzaju przebraniach. Sukcesem okazał się połączony występ organizatora z członkami Bractwa Rycerskiego Św. Barbary, którzy w zaimprowizowanej scence pokazali fragment walki konnego z piechurem uzbrojonym w hakownicę i zdobyli pierwsze miejsce w kategorii Freestyle.


Wyniki zawodów dostępne sa na stronie metaranch.com, podobnie jak galeria ze zdjęciami.

« Powrót

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00