Aktualności

Okres: 04-2019

Konsultacje społeczne dotyczące aktualizacji lokalnej strategii rozwoju

Konsultacje społeczne dotyczące aktualizacji lokalnej strategii rozwoju

Zapraszamy do konsultowania aktualizacji/zmian w Strategii Rozwoju Kierowanej przez Społeczność (LSR), która znajduje się poniżej. Zmiany w dokumencie i załączniku zostały dokonane poprzez wykreślenia oraz naniesienia w kolorze czerwonym. Zmiany dotyczą budżetu oraz składu osobowego  organów LGD.

29-04-2019

czytaj więcej

Ruszył nabór wniosków do mPotęgi: czekają granty na projekty edukacji matematycznej

Ruszył nabór wniosków do mPotęgi: czekają granty na projekty edukacji matematycznej

Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć już po raz szósty wesprze niestandardowe sposoby nauczania matematyki. W rozpoczętym właśnie programie mPotęga  wnioskodawcy mogą ubiegać się o  granty w wysokości od 2 do 8 tys. zł.
Celem Programu mPotęga jest promocja matematyki wśród dzieci i młodzieży i pokazanie im, jak bardzo potrzebna w codziennym życiu jest umiejętność sprawnego liczenia i logicznego myślenia.

29-04-2019

czytaj więcej

Wizyta Ambasadora

Wizyta Ambasadora

Wyjątkowy gość odwiedził Jaworzynę Śląską. Z wizytą do naszego miasta przybył bowiem Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej – Pan LIU Guangyuan wraz z małżonką – Panią PENG Yuying oraz przedstawicielami ambasady CHRLD w Polsce: Panem XU Xiaofeng – radcą handlowym Ambasady i Panem WANG Yong – attache Ambasady.

25-04-2019

czytaj więcej

Komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  Biuro Powiatowe w Świdnicy zwraca się z uprzejmą prośbą o niezwłoczne składanie „Wniosków o przyznanie płatności na rok 2019r.”
Wnioski należy złożyć za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus znajdującej się na stronie www.arimr.gov.pl Termin przyjmowania wniosków upływa w dniu 15 maja 2019r. Biuro Powiatowe w Świdnicy ul. Saperów 25B jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30.

25-04-2019

czytaj więcej

Akcja deratyzacja

Akcja deratyzacja

Przypominamy, że  na podstawie Uchwały Nr XVII/27/16 Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej  z dnia 27 czerwca 2016 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Jaworzyna Śląska istnieje obowiązek przeprowadzenia obowiązkowej deratyzacji. Obszarami podlegającymi obowiązkowej deratyzacji są:

24-04-2019

czytaj więcej


Święta Wielkiej Nocy skłaniają nas do refleksji, przemyśleń i umacniania wiary
To czas, kiedy na nowo budzi się życie i napełnia nas nadzieją na lepsze dziś i piękniejsze jutro.

Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych, pełnych pokoju Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Niech wiara, nadzieja i miłość,
będą zawsze obecne w naszym życiu.      Artur Nazimek          Grzegorz Grzegorzewicz  Przewodniczący RM      Burmistrz Jaworzyny Śl.

19-04-2019

czytaj więcej

200 lat dla Pana Jana

200 lat dla Pana Jana

Nie co dzień zdarza się, że życzenia 100 lat są gafą. W naszej gminie w minionych kilku latach mieliśmy kilkukrotnie okazję do świętowania setnych urodzin naszych mieszkańców. 18 kwietnia 2019 r. swoje setne urodziny obchodził Pan Jan Kotulski, który na świat przyszedł w miejscowości Wola Rogowska położonej w Małopolsce. Pan Jan do Nowic przyprowadził się po wojnie i mieszka w tej wsi po dzień dzisiejszy.

18-04-2019

czytaj więcej

Ulica Węglowa będzie zamknięta

Ulica Węglowa będzie zamknięta

Informujemy, że w związku z planowaną gruntowną  przebudową przejazdu kolejowo - drogowego na ul. Węglowej w Jaworzynie Śląskiej, na trasie linii kolejowej z Jaworzyny Śląskiej do Świdnicy będzie zamknięta droga. Prace remontowe potrwają w dniach od 23 do 30 kwietnia 2019 r. (nie będzie dojazdu do Stacji Uzdatniania Wody i do Nowic oraz do ul. Studziennej).
Za utrudnienia przepraszamy.

18-04-2019

czytaj więcej

Spotkanie z przedsiębiorcami

Spotkanie z przedsiębiorcami

Konferencja z przedstawicielami małych i średnich przedsiębiorstw za nami. Jej celem było przekazanie przedstawicielom podmiotów gospodarczych z sektora MŚP informacji niezbędnych do zaplanowania, zaprojektowania, zorganizowania i przeprowadzenia działalności gospodarczej na terenach inwestycyjnych przygotowanych w ramach projektu "Przygotowanie terenów inwestycyjnych w Gminie Jaworzyna Śląska", realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020,  Osi Priorytetowej 1 Przedsiębiorstwa i innowacje,  Działanie 1.3 Rozwój przedsiębiorczości, Poddziałanie 1.3.4 Rozwój przedsiębiorczości - ZIT AW, Schemat A. Przygotowanie terenów inwestycyjnych, na które Gmina pozyskała ponad 6,5 mln. zł dofinansowania, a całość inwestycji  obejmowała koszt przeszło 9,5 mln zł. Istotnym również było poznanie opinii i oczekiwań ludzi biznesu.

18-04-2019

czytaj więcej

1 2   następne »

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII   Wszystkie

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00