Aktualności

Okres: 06-2015

Brave Kids w Jaworzynie Śląskiej

Brave Kids w Jaworzynie Śląskiej

Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej zaprasza na występy dzieci, które biorą udział w szóstej edycji Brave Kids – spotkań dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata. W czasie pobytu w Polsce dzieci uczestniczą w warsztatach i spotkaniach, a także przygotowują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle, w których łączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji.

16-06-2015

czytaj więcej

Konkurs grantowy pod hasłem „Tu mieszkam, tu zmieniam”

Konkurs grantowy pod hasłem „Tu mieszkam, tu zmieniam”

Bank Zachodni WBK należący do Grupy Santander kontynuuje – rozpoczętą w ubiegłym roku – wyjątkową inicjatywę społeczną – Konkurs grantowy pod hasłem „Tu mieszkam, tu zmieniam”.
Program, daje szanse lokalnym fundacjom, stowarzyszeniom oraz społecznikom na otrzymanie jednego z 300 grantów, którymi chce wesprzeć najciekawsze projekty lokalne. Bank przeznaczył na ten cel 1,5 miliona złotych.

10-06-2015

czytaj więcej

Program „Aktywny Samorząd”

Program „Aktywny Samorząd”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy prowadzi nabór wniosków w ramach programu „Aktywny Samorząd”. W roku bieżącym pomoc realizowana jest w 7 obszarach, z których każdy skierowany jest do określonej grupy adresatów. W przypadku pełnoletnich osób niepełnosprawnych, uczestnikiem programu może być osoba w wieku aktywności zawodowej lub zatrudniona. Program finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pełna informacja w załączeniu.

10-06-2015

czytaj więcej

Festyn „Dla Joanny” w Bolesławicach

Festyn „Dla Joanny” w Bolesławicach

6.06.2015 w Bolesławicach odbył się charytatywny „Festyn dla Joanny”. Występy zespołów, udział „Roty św. Barbary”, moc innych atrakcji i przede wszystkim piękna pogoda złożyły się na wyjątkowo udaną zabawę. Dopisała również frekwencja. Wszystko to można zobaczyć w galerii poniżej.

10-06-2015

czytaj więcej

Wesprzyj Muzeum

Wesprzyj Muzeum

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa z Jaworzyny Śląskiej bierze udział w konkursie organizowanym przez firmę „Aviva”, ubiegając się o sfinansowanie projektu „Przemysłowe Miasto Dzieci”. O uzyskaniu wsparcia decyduje głosowanie. Dlatego w imieniu Muzeum zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Więcej informacji: link
 

03-06-2015

czytaj więcej

Narada sołtysów

Narada sołtysów

Majowe Spotkanie z sołtysami odbyło się w wyremontowanej świetlicy wiejskiej w Piotrowicach Świdnickich. Wśród zaproszonych gości byli: Pani Beata Galewska Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy, Pani Bożena Pospiszyl doradca rolny z Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Pan Sylwester Bartczak dyrektor SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej.

03-06-2015

czytaj więcej

Konkurs na najpiękniejsze zakładki rozstrzygnięty

Konkurs na najpiękniejsze zakładki rozstrzygnięty

Na konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki, zorganizowany przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej nadesłano aż 88 prac. Oprócz tak dużego zainteresowania konkursem, który odbył się po raz pierwszy, organizatorów zaskoczyła także pomysłowość i wielość technik, w jakich zostały wykonane zakładki.

03-06-2015

czytaj więcej

Dzień Dziecka z MKS Karolina

Dzień Dziecka z MKS Karolina

W poniedziałek, 1 czerwca, Miejski Klub Sportowy „Karolina” wspólnie ze szkołami podstawowymi z Jaworzyny Śląskiej oraz Starego Jaworowa świętowali Dzień Dziecka. Impreza rozpoczęła się od rozgrywek piłkarskich, zorganizowanych specjalnie z tej wyjątkowej okazji.

Dowiedz się więcej.

02-06-2015

czytaj więcej

Nowi delegaci do Dolnośląskiej Izby Rolniczej

Nowi delegaci do Dolnośląskiej Izby Rolniczej

31 maja odbyły się wybory delegatów do Dolnośląskiej Izby Rolniczej na kadencję 2015-2019. Głównym celem i podstawowym zadaniem samorządu rolniczego jest działanie na rzecz rozwiązywania problemów rolnictwa i reprezentowanie interesów rolników. Izby rolnicze wpływają na kształtowanie polityki rolnej i uczestniczą w jej realizacji. Z gminy wybieranych jest dwóch przedstawicieli i tylu też zgłosiło się kandydatów. Naszą gminę w Dolnośląskiej Izbie Rolniczej reprezentować będą Pan Radosław Mentel z Piotrowic Świdnickich i Pan Roman Pająk z Pastuchowa. Delegatom serdecznie gratulujemy.

02-06-2015

czytaj więcej

« poprzednie   1 2 3   następne »

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII   Wszystkie

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00