Aktualności

Muzeum Kolejnictwa zaprasza na Dzień Kolejarza

 Muzeum Kolejnictwa zaprasza na Dzień Kolejarza

Dzień Kolejarza to coroczne Święto obchodzone w Polsce 25 listopada. Aby odpowiednio uczcić ten dzień Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do wspólnego świętowania tego ważnego dnia w kalendarzu każdego człowieka kolei.

19-11-2018

czytaj więcej

I sesja inauguracyjna Rady Miejskiej

I sesja inauguracyjna Rady Miejskiej

W oparciu o Postanowienie Komisarza Wyborczego w Wałbrzychu I z dnia 9 listopada 2018 r. w sprawie zwołania pierwszej sesji nowo wybranej Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej uprzejmie informuję, że I sesja inauguracyjna została zwołana na dzień 23 listopada 2018 r. na godz. 14."°. Sesja odbędzie się w Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej (sala gimnastyczna) przy ul. Mickiewicza 10.


Porządek obrad:

Dowiedz się więcej

16-11-2018

czytaj więcej

Obchody Święta Niepodległości w Gminie Jaworzyna Śląska

Obchody Święta Niepodległości w Gminie Jaworzyna Śląska

W miniony weekend mieszkańcy Gminy Jaworzyna Śląska obchodzili 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polsce. W piątek we wszystkich szkołach naszej gminy odbyły się uroczyste apele wzbogacone o programy artystyczne, poświęcone naszemu Świętu Narodowemu. Wieczorem w Kościele parafialnym w Jaworzynie Śląskiej odbył się koncert patriotyczny w wykonaniu młodzieży, pod kierownictwem Pana Mirosława Jabłońskiego. Zgromadzeni widzowie mogli przeżyć muzyczną przygodę, słuchając utworów muzycznych poświęconych historii narodu Polskiego i krętej ścieżce prowadzącej do niepodległości.

13-11-2018

czytaj więcej

Z wizytą u Prezydenta Polski

Z wizytą u Prezydenta Polski

Wolontariusze oraz organizatorzy akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, na zaproszenie Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy oraz jego małżonki, gościli 30 października w Pałacu Prezydenckim. W spotkaniu wzięli również udział Dolnośląski Kurator Oświaty Pan Roman Kowalczyk oraz Wojewoda Dolnośląski Pan Paweł Hreniak.

06-11-2018

czytaj więcej

Zmiana systemu ogrzewania mieszkań w Gminie Jaworzyna Śląska

Zmiana systemu ogrzewania mieszkań w Gminie Jaworzyna Śląska

Burmistrz Jaworzyny Śląskiej ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej ze środków budżetu gminy Jaworzyna Śląska na realizację zadań inwestycyjnych z zakresu ochrony środowiska, służących ochronie powietrza i ograniczaniu niskiej emisji, polegających na zmianie systemu ogrzewania mieszkań opartego na paliwie stałym na ogrzewanie ekologiczne, realizowanych na terenie Gminy Jaworzyna Śląska.

05-11-2018

czytaj więcej

Święto Niepodległości – zaproszenia

Święto Niepodległości – zaproszenia

W imieniu organizatorów zapraszamy do aktywnego udziału w świętowaniu setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wzorem lat ubiegłych zorganizowane zostaną cieszące się dużą popularnością: Turniej Tenisa Stołowego oraz Bieg Niepodległości. W Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej rozegrany zostanie turniej szachowy, natomiast 9 listopada w kościele parafialnym odbędzie się koncert patriotyczny.

31-10-2018

czytaj więcej

Ćwiczenia dowódczo-sztabowe „Jaworzyna Śląska 2018”

Ćwiczenia dowódczo-sztabowe „Jaworzyna Śląska 2018”

W dniu 26 października 2018 roku na terenie Jaworzyny Śląskiej odbyły się powiatowe ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „Jaworzyna Śląska 2018”.
W ćwiczeniach uczestniczyły: Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicze Straże Pożarne z Jaworzyny Śląskiej, Nowic, Pastuchowa i Bolesławic, Policja, Służba Więzienna, Pogotowie Ratunkowe oraz grono pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej z Jaworzyny Śląskiej. Ilość wozów strażackich, karetek pogotowia i loty śmigłowca nad miastem wzbudzały duże zainteresowanie mieszkańców. 

29-10-2018

czytaj więcej

Wolontariusze w akcji

Wolontariusze w akcji

W dniu 1 listopada na wszystkich cmentarzach w gminie wolontariusze z jaworzyńskiej podstawówki przeprowadzą kwestę na rzecz ratowania mogił na kresach. Od 8 lat uczniowie gimnazjum i obecnie szkoły podstawowej biorą udział w akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. W okresie wakacji wyjadą na Ukrainę- by ratować polskie mogiły. W tym roku wolontariusze postanowili rozpocząć przygotowania do akcji od pomocy wszystkim, którzy nie mogą sami posprzątać grobów bliskich.

Dowiedz się więcej

29-10-2018

czytaj więcej

Nowe władze gminy

Nowe władze gminy

W wyborach, które przeprowadzono 21 października br., mieszkańcy zadecydowali kto w ich imieniu będzie sprawował władzę w gminie przez najbliższe pięć lat. Tyle będzie trwała teraz kadencja zarówno rady miejskiej, jak i burmistrza. Rozpocznie się ona po zakończeniu obecnej kadencji, która trwa do 16 listopada. Pierwszą sesję zwoła komisarz wyborczy. Na niej nowi radni i burmistrz złożą ślubowanie i od tego momentu zaczną sprawować powierzone im w wyborach funkcje.

26-10-2018

czytaj więcej

« poprzednie   1 2 3 4 ... 281 282 283   następne »

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00