Aktualności

Pomoc materialna o charakterze socjalnym – stypendia szkolne 2018/2019

Pomoc materialna o charakterze socjalnym –  stypendia szkolne 2018/2019

Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej, informuje o możliwości ubiegania się o Pomoc Materialną o Charakterze Socjalnym - Stypendium Szkolne. Realizacja zadania ma na celu wyrównanie szans edukacyjnych uczniów, wychowanków i słuchaczy, poprawę dostępności kształcenia na wyższych poziomach edukacji.

10-08-2018

czytaj więcej

Handel powróci na odnowione targowisko

Handel powróci na odnowione targowisko

Od początku maja 2018 roku trwały prace budowlane związane z rewitalizacją targowiska zlokalizowanego przy ul. 1-go Maja w Jaworzynie Śląskiej. W dniu 9 sierpnia 2018 r. dokonano odbioru technicznego wykonanych prac. Z ramienia gminy w odbiorze uczestniczył burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz oraz zastępca burmistrza Marek Zawisza.

09-08-2018

czytaj więcej

Zaproszenie do Pastuchowa

Zaproszenie do Pastuchowa

Już w najbliższą sobotę 11.08.2018 r. we wsi Pastuchów po raz dziesiąty odbędą się "Letnie Wiejskie Igrzyska Sportowe". Impreza ma charakter rekreacyjno-integracyjny. Pierwsza jej część do sportowa rywalizacji w różnych dyscyplinach sportowych przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Po zmaganiach sportowych będzie czas na wspólną zabawę przy muzyce na żywo.

Szczegółowy program, przedstawia się następująco:

07-08-2018

czytaj więcej

Wyniki konkursu ofert na zlecenie realizacji zadań publicznych

Wyniki konkursu ofert na zlecenie realizacji zadań publicznych

W wyniku złożonych ofert konkursowych na zlecenie realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego zostały wybrane oferty następujących podmiotów oraz określona została wysokość dotacji na wsparcie realizacji następujących zadań:

07-08-2018

czytaj więcej

Nowe nabytki Miłośników Kolei

Nowe nabytki Miłośników Kolei

Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej wzbogaciło się o trzy cenne eksponaty, które otrzymało od Zarządu Spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Pierwszym z nich to odśnieżarka mechaniczna wyprodukowana w roku 1977 przez Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe w Skalmierzycach. Pojazdy tego typu w porze zimowej służyły do odśnieżania torów i rozjazdów a po niewielkiej przebudowie (montaż skrzyni ładunkowej) służyły, jako wózki motorowe.

02-08-2018

czytaj więcej

Komunikat Burmistrza Jaworzyny Śląskiej

Komunikat Burmistrza Jaworzyny Śląskiej

Na podstawie  Zarządzenia  Nr 288 Wojewody Dolnośląskiego z dnia 02 lipca 2018 r. w sprawie przeprowadzenia treningu systemu wczesnego ostrzegania na terenie województwa dolnośląskiego,  w dniu  1 sierpnia  2018 r. o godz. 17.00  zostanie przeprowadzony trening systemu  wczesnego ostrzegania.
W ramach prowadzonego treningu, zostaną uruchomione:    syrena alarmowa Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej, syrena alarmowa ZPS „KAROLINA” Sp. z o.o. w Jaworzynie Śląskiej  oraz syreny alarmowe  jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.


Marek Zawisza
Zastępca Burmistrza
Jaworzyny Śląskiej

31-07-2018

czytaj więcej

Komunikat Burmistrza Jaworzyny Śląskiej

Komunikat Burmistrza Jaworzyny Śląskiej

Na podstawie  prognoz służb meteorologicznych oraz informacji  w środkach masowego przekazu informuję, że na terenie Województwa Dolnośląskiego, w okresie kilku najbliższych dni,  przewiduje  się wystąpienie upałów z temperaturami dochodzącymi do 31ºC w cieniu.
W celu ograniczenia ujemnych skutków tego zjawiska, proszę o zapoznanie się z Poradnikiem zamieszczonym w załączniku do niniejszego komunikatu.

Marek Zawisza
Zastępca Burmistrza Jaworzyny Śląskiej

26-07-2018

czytaj więcej

Rycerze z Jaworzyny zdobyli gród w Czechach

Rycerze z Jaworzyny zdobyli gród w Czechach

Wśród uczestników tegorocznej edycji  zdobywania grodu Curii Vitkov w Republice Czeskiej, na zaproszenie organizatorów, znalazła się grupa rekonstrukcji historycznej z Gminy Jaworzyna Śląska – Rota Św. Barbary. W tym roku, w związku z 20-to leciem imprezy, datowanie imprezy zostało rozszerzone, dzięki czemu gospodarze mieli w swej osadzie członków grup rekonstrukcji historycznej od 9 do 13 stulecia,   od Wielkich Moraw i Wikingów, poprzez   okres romański do   rycerstwa z końca XIII wieku. Rota św. Barbary połączyła swoje siły z Bractwem Zamku Grodno i stworzyła polski obóz wśród zabudowań grodowych.

Dowiedz się więcej

25-07-2018

czytaj więcej

Będą nowe place aktywności w gminie

Będą nowe place aktywności w gminie

Dzięki pozytywnie rozpatrzonemu wnioskowi w gminie zmodernizowane zostaną dwa gminne place zabaw w ramach Programu Otwartych Stref Aktywności (OSA) realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W ramach konkursu zgłoszonych zostało 1416 wniosków, z czego pozytywnie zaopiniowano 792. Wśród gmin i podmiotów, które zyskały uznanie dotujących były również nasze wnioski.   

20-07-2018

czytaj więcej

« poprzednie   1 2 3 4 5 6 7 ... 281 282 283   następne »

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00