Aktualności

Minęło, jak jeden dzień

Minęło, jak jeden dzień

Po osiemnastu latach kierowania Szkołą Podstawową im. Marii Konopnickiej w Jaworzynie Śląskiej na zasłużoną emeryturę postanowiła przejść Pani Dyrektor Teresa Gawron. Osiemnaście lat, to bardzo długi okres, a przecież przez wiele lat wcześniej Pani Dyrektor była nauczycielem języka polskiego. W tym czasie mury szkoły opuściło tysiące absolwentów, można powiedzieć z dwóch pokoleń. Trudno zliczyć ilu uczniów dzięki Pani Teresie Gawron poznało piękno polszczyzny, ilu z nich opanowało niełatwe zasady gramatyki i ortografii.

06-07-2017

czytaj więcej

Biblioteka Publiczna otwarta od 6 lipca

Biblioteka Publiczna otwarta od 6 lipca

Uprzejmie informujemy, że Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej będzie otwarta dla czytelników od 6 lipca 2017 r. (czwartek). Serdecznie zapraszamy czytelników do lokalu przy ul. Wolności 2a i jednocześnie chcemy złożyć gorące podziękowania dla wolontariuszy Klubu Młodzieżowego oraz strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworzynie Śląskiej za ogromną pomoc przy przeprowadzce do nowej siedziby.

04-07-2017

czytaj więcej

Piknik Solidarności w Jaworzynie Śląskiej

Piknik Solidarności w Jaworzynie Śląskiej

1 lipca 2017 r. na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej odbył się tradycyjny Piknik Rodzinny Solidarności, zorganizowany przez członków NSZZ „Solidarność” działających w ZPS „Karolina” Sp. z o. o. i Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej.

Dowiedz się więcej

04-07-2017

czytaj więcej

Złote Gody

Złote Gody

Cztery małżeństwa z naszej gminy świętowały w piątek 30 czerwca 2017 r. okrągły jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego, tzw. Złote Gody. 50 lat w związku małżeńskim udało się wspólnie przeżyć:  Państwu Annie i Zbigniewowi Biliczak, Anieli i Franciszkowi Kańko, Janinie i Mieczysławowi Wesołowskim, Marii i Edwardowi Wodeckim.

03-07-2017

czytaj więcej

Nowe place zabaw i siłownie pod chmurką już wkrótce

Nowe place zabaw i siłownie pod chmurką już wkrótce

19 czerwca nastąpiło otwarcie ofert na wykonanie prac dotyczących modernizacji placów zabaw przy ul. Westerplatte, Ceglanej, Ekerta oraz wykonanie siłowni pod chmurką przy ul. Jana Pawła II oraz na placu zabaw na ulicy Westerplatte. Zwycięska oferta  została złożona przez Konsorcjum firm: BUD ZIEM Sp. z o.o. oraz Usługi Transportowe BUD ZIEM z Pszenna. Przedmiotem inwestycji jest kompleksowy remont istniejących placów zabaw oraz montaż obiektów małej architektury i urządzeń zabawowych, a także wykonanie ścieżek. Nawierzchnia w obrębie strefy bezpieczeństwa dużych zestawów zabawowych zostanie wykonana jako poliuretanowa z podbudową.

30-06-2017

czytaj więcej

Burmistrz z absolutorium po raz jedenasty

Burmistrz z absolutorium po raz jedenasty

Porządek obrad czerwcowych sesji Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej zawiera punkty dotyczące oceny działalności burmistrza za miniony rok, a dokładniej realizacji ubiegłorocznego budżetu gminy przez burmistrza. Zanim działalność burmistrza ocenią wszyscy radni swoje stanowiska przedstawia Regionalna Izba Obrachunkowa i Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej, które na bieżąco, przez cały rok kontrolują działalność organu wykonawczego po względem działalności finansowej i realizacji budżetu gminy. 

30-06-2017

czytaj więcej

Koniec roku szkolnego 2016/2017

Koniec roku szkolnego 2016/2017

Dobiegł końca kolejny rok szkolny, szkolne dzwonki zamilkną na ponad dwa miesiące. Rozpoczęły się wakacje. Nim to jednak nastąpiło w szkołach odbyły się uroczyste zakończenia roku szkolnego, a uczniowie otrzymali świadectwa. Podsumowano co wydarzyło się w ciągu minionych dziesięciu miesięcy. Działo się całkiem sporo, uczniowie brali udział w wielu konkursach z przedmiotów ścisłych i humanistycznych, prezentowali swoje zdolności artystyczne, rywalizowali w rozgrywkach sportowych, wyjeżdżali na wycieczki. Byli powodem do dumy gdy reprezentowali swoje szkoły i naszą gminę na forum powiatu czy województwa.

26-06-2017

czytaj więcej

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna w Jaworzynie Śląskiej

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna w Jaworzynie Śląskiej

Staranie Burmistrzów Jaworzyny Śląskiej Pana Grzegorza Grzegorzewicz i Marka Zawiszy o włączenie terenów gminy działaniem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”, przybrały w ostatnim czasie konkretny wymiar. Stosowna dokumentacja została złożona w dniu 23 czerwca w siedzibie wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej na ręce Prezesów  WSSE Macieja Badory oraz Michała Szukały. Przygotowanie wniosku poprzedzone zostało wytężoną, wielomiesięczną pracą koncepcyjną, planistyczną, projektową i organizacyjną.

25-06-2017

czytaj więcej

Zostań przyjacielem Przemysłowego Miasta Dzieci

Zostań przyjacielem Przemysłowego Miasta Dzieci

Miasto Dzieci to pierwszy tego typu projekt w Polsce, realizowany w naszym Muzeum od 2008 roku, uczestnikami trwających tydzień zajęć, które organizują pracownicy Muzeum oraz wolontariusze są dzieci w wieku od 7 do 14 lat z Dolnego Śląska.

Urządzone na wzór prawdziwego miasta miasteczko ma swoje urzędy, zakłady pracy, walutę,  władze i czuwającą nad porządkiem policję. Obywatele Miasta Dzieci pracują i bawią się, ale muszą przy tym – jak w prawdziwym świecie -  przestrzegać ustalonych zasad.

23-06-2017

czytaj więcej

« poprzednie   1 2 3 4 5 ... 258 259 260   następne »

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

21°C

9

Kalendarz <   >

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00