Aktualności


Święta Wielkiej Nocy skłaniają nas do refleksji, przemyśleń i umacniania wiary
To czas, kiedy na nowo budzi się życie i napełnia nas nadzieją na lepsze dziś i piękniejsze jutro.

Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych, pełnych pokoju Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Niech wiara, nadzieja i miłość,
będą zawsze obecne w naszym życiu.      Artur Nazimek          Grzegorz Grzegorzewicz  Przewodniczący RM      Burmistrz Jaworzyny Śl.

19-04-2019

czytaj więcej

Podziel się 1% podatku

Podziel się 1% podatku

Przed nami rozliczenie podatkowe ze miniony rok. Coraz więcej osób korzysta z możliwości przekazania 1% płaconego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Nawet jeśli nam się wydaje, że 1% to niewiele, często dla potrzebujących to ogromna pomoc.

Jeśli nie wiemy, komu przekazać 1% naszego podatku, możemy dokonać wyboru np. w internetowej bazie organizacji pożytku publicznego
(portal www.JedenProcent.pl)

Dowiedz się więcej

14-02-2019

czytaj więcej

200 lat dla Pana Jana

200 lat dla Pana Jana

Nie co dzień zdarza się, że życzenia 100 lat są gafą. W naszej gminie w minionych kilku latach mieliśmy kilkukrotnie okazję do świętowania setnych urodzin naszych mieszkańców. 18 kwietnia 2019 r. swoje setne urodziny obchodził Pan Jan Kotulski, który na świat przyszedł w miejscowości Wola Rogowska położonej w Małopolsce. Pan Jan do Nowic przyprowadził się po wojnie i mieszka w tej wsi po dzień dzisiejszy.

18-04-2019

czytaj więcej

Ulica Węglowa będzie zamknięta

Ulica Węglowa będzie zamknięta

Informujemy, że w związku z planowaną gruntowną  przebudową przejazdu kolejowo - drogowego na ul. Węglowej w Jaworzynie Śląskiej, na trasie linii kolejowej z Jaworzyny Śląskiej do Świdnicy będzie zamknięta droga. Prace remontowe potrwają w dniach od 23 do 30 kwietnia 2019 r. (nie będzie dojazdu do Stacji Uzdatniania Wody i do Nowic oraz do ul. Studziennej).
Za utrudnienia przepraszamy.

18-04-2019

czytaj więcej

Spotkanie z przedsiębiorcami

Spotkanie z przedsiębiorcami

Konferencja z przedstawicielami małych i średnich przedsiębiorstw za nami. Jej celem było przekazanie przedstawicielom podmiotów gospodarczych z sektora MŚP informacji niezbędnych do zaplanowania, zaprojektowania, zorganizowania i przeprowadzenia działalności gospodarczej na terenach inwestycyjnych przygotowanych w ramach projektu "Przygotowanie terenów inwestycyjnych w Gminie Jaworzyna Śląska", realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020,  Osi Priorytetowej 1 Przedsiębiorstwa i innowacje,  Działanie 1.3 Rozwój przedsiębiorczości, Poddziałanie 1.3.4 Rozwój przedsiębiorczości - ZIT AW, Schemat A. Przygotowanie terenów inwestycyjnych, na które Gmina pozyskała ponad 6,5 mln. zł dofinansowania, a całość inwestycji  obejmowała koszt przeszło 9,5 mln zł. Istotnym również było poznanie opinii i oczekiwań ludzi biznesu.

18-04-2019

czytaj więcej

Jarmark Wielkanocny

Jarmark Wielkanocny

W Niedzielę Palmową 14 kwietnia 2019 r. w Hali sportowej i edukacyjnej w Jaworzynie Śląskiej odbył się Jarmark Wielkanocny. Podczas imprezy miały miejsce prezentacje tradycyjnego stołu wielkanocnego i zdobienia potraw wielkanocnych. Można było również wziąć udział w warsztatach florystycznych oraz posmakować ciast i wypieków przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej.

17-04-2019

czytaj więcej

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

14 kwietnia 2019 r. w Niedzielę Palmową, zapraszamy wszystkich na Jarmark Wielkanocny. Impreza odbędzie się w hali sportowo-edukacyjnej przy ul. Świdnickiej 15a w Jaworzynie Śląskiej. W trakcie Jarmarku będzie można obejrzeć wystawę nagrodzonych prac w Wielkanocnym Konkursie plastycznym: tradycyjne pisanki, palmy oraz wielkanocne ozdoby. Odbędzie się także uroczystość wręczenia nagród w tym konkursie.

09-04-2019

czytaj więcej

Wyprawa na ósmy kontynent – spotkanie z podróżnikiem

Wyprawa na ósmy kontynent – spotkanie z podróżnikiem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem – Piotrem Kowalczykiem. Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z tajnikami wyspy nazywanej często, ze względu na swoją odrębność, ósmym kontynentem.

Dowiedz się więcej

09-04-2019

czytaj więcej

Droga Bolesławice - Nowice – Piotrowice Świdnickie doczeka się remontu

Droga Bolesławice - Nowice – Piotrowice Świdnickie doczeka się remontu

Droga powiatowa nr 2936D na odcinku Bolesławice - Nowice – Piotrowice Świdnickie jest jedną z dróg w najgorszym stanie, jakie przebiegają przez gminę. Jej stan pozostawiał wiele do życzenia od lat, jednak nawałnica i ogromne opady deszczu jakie miały miejsce 10 maja 2018 r. jeszcze bardziej pogorszyły stan tej szosy. Nieszczęście, które zdarzyło się blisko rok temu, stworzyło jednak szansę na znalezienie zewnętrznych środków na remont blisko czterokilometrowego odcinka drogi. Środkami na usuwanie skutków klęsk żywiołowych dysponowało Ministerstwo  Spraw Wewnętrznych i Administracji.

29-03-2019

czytaj więcej

1 2 3 ... ... 286 287 288   następne »

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00