Aktualności

PIKNIK JAWORZYŃSKI W MUZEUM

PIKNIK JAWORZYŃSKI W MUZEUM

25-05-2005

W dniu 21 maja, w Muzeum Kolejnictwa i Przemysłu na Śląsku, w ramach Dni Jaworzyny, odbył się Piknik Jaworzyński. Rozpoczął się on uroczystą sesją Rady Miejskiej, na której zostały rozdane krzyże zasługi, odznaczenia, odznaki oraz wyróżniających się ieszkańców naszej gminy, które wręczał Ryszard Lacher - Wicewojewoda Dolnośląski. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

 

Marian Kozłowski, Roman Pająk, Stanisław Augustyn, Kazimiera Dżugaj, Julian Kurek, Zdzisław Skarbek, Barbara Świżewska, Rudolf Charów, Marian Gabrysiak, Leopold Mika, Julia Buda, Witold Lempart, Jan Owczarczyk, Maria Ząbek, Waldemar Włodarczyk.

Pan Wicewojewoda w swoim wystąpieniu podkreślił, jak ważną rolę odgrywają wybitne jednostki w społeczności gminnej i wyraził swój podziw za zaangażowanie w życie gminy. Spośród odznaczonych głos zabrał p. Zdzisław Skarbek, który podziękował za dostrzeżenie trudu jaki został wniesiony przez wszystkich odznaczonych w rozwój i egzystencję obywateli gminy.
Fundator Muzeum, Pan Piotr Gerber, złożył na ręce Pani Burmistrz podziękowanie za pomoc w doprowadzeniu Muzeum do obecnego stanu oraz cały poniesiony trud w ratowanie dziedzictwa kulturowego jakim był skansen jaworzyński, a teraz jest Muzeum Kolejnictwa i Przemysłu na Śląsku - instytucja kultury i jednocześnie organizacja pozytku publicznego.

Kolejne punkty programowe Pikniku Jaworzyńskiego to dziecięce prezentacje artystyczne na scenie, wśród lokomotyw zgromadzonych i wystawionych w plenerze Muzeum. Oprócz prezentacji Szkoły Podstawowej w Starym Jaworowie, Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół w Jaworzynie Śląskiej znalazły się również konkursowe prezentacje recytacji i piosenki dziecięcej oraz gościnne występy taneczne i teatralne Młodzieżowego Domu Kultury ze Świdnicy.

Nie zabrakło spektaklu Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha pt. "Wycieczka", podczas którego aktorzy bawili najmłodszych uczestników imprezy.

Po południu wystąpił zespół Dance Factory z Jawora i dwa zespoły country: "ELECTRIC ROOSTERS" z Dolnego Śląska i COUNTYR MUSIC DUO (Jiri "Horse" Hezina z żoną Verą) z Jablonca nad Jizerou z Republiki Czeskiej. Odbył się także I Konkurs Piosenki Turystycznej.
Przez cały dzień Jaworzyńskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei i Opolskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei udostępniło swoje drezyny na przejażdżki dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Chętnych nie brakowało.
Późnym wieczorem, od 22:00 w SOKiBP mieszkańcy Jaworzyny bawili się do białego rana przy zespole muzycznym IMPULS.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować sponsorom nagród w konkursach:

  • Firmie EKO WOD ze Świdnicy (Prezes: p. Jadwiga Sośniak)
  • Panom Maciejowi i Tomaszowi Karpińskim
  • Panu Mieczysławowi Parafinowiczowi
  • Panu Robertowi Kryśpiakowi

Wyniki konkursów w trakcie Pikniku Jaworzyńskiego:
Recytacje LOKOMOTYWY J. Tuwima :
Recytacje: I m-ce: Jakub Bieliński oraz Krzysztof Gańko
II m-ce: Justyna Knapik
Etiudy: I m-ce: Grupa ze Szkoły Podstawowej w Jaroszowie oraz Grupa PAUZA z MDK w Świdnicy

Konkurs Piosenki Dziecięcej:
Nagroda publiczności: Dominika Grajaszek i Weronika Hałdaś
I m-ce: Klaudia Smutek i Daniel Kruk (duet)
Kolejne miejsca: Agata Grobelna, Patrycja Soboczyńska, Roksana Panuś i Gabrysia Kuczyńska; Wyróżnienia: Gabrysia Araszczuk, Weronika Hałdaś, Mirelka Martciniak, Wanesa Uzarek, Dagmara Jagielska

I Konkurs Piosenki Turystycznej:
I m-ce: Katarzyna Martecikova z Teplic n/Metuji
II m-ce: Artur Ridel i Artur Kędzierski z Piotrowic
III m-ce : Joanna Jakubowska i Łukasz Soboczyński

Konkurs Modelarski "Kolej marzeń":
I m-ce: Mirosław Dobrowolski
II m-ce: Aleksander Radzikowski i Witold Skowroński
III m-ce: Aleksandra Stojak i Grzegorz Dobroń

Konkurs Plastyczny "Kolej marzeń":

NAGRODY RZECZOWE:

  1. Mariola Malewicz, kl. IV - Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej
  2. Tomasz Bujak, kl. Vc - Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej
  3. Anna Sowulewska, KL. Vb - Szkoła Podstawowa Pastuchów
  4. Justyna Stachura, kl. Vc - Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej
  5. Joanna Duśko, kl. IIIc - Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej
  6. Katarzyna Morga, kl. IIIf - Gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej
  7. Magda Letkowska, kl IIIc - Gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej
  8. Ola Włodarczyk, kl. IIIc - Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej
  9. Anna Wawrzkowicz, lat 11 - MDK Swidnica
  10. Patrycja Jurek, lat 12 - MDK Swidnica
  11. Laura Popek, lat 5 - MDK Swidnica
  12. Grzegorz Dobroń, kl.Ia - Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej
  13. Ola Stojak, kl. IIa - Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej

WYRÓŻNIENIA DYPLOMAMI:

  1. Patryk Szpak, kl. IV a - Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej
  2. Izabela Luber, 7 lat - Przedszkole Samorządowe w Jaworzynie Śląskiej
  3. Adriana Rachwał - Gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej
  4. Patryk Krzyszkowski, kl. IVd - Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej
  5. Natalia Jarno, kl. I - Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej
  6. Elżbieta Borowy - Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej
  7. Krystian Bujak, kl. III - Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej
  8. Joanna Wizner, kl. VIb - Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej
  9. Marta Gargula, kl. VIb - Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej
  10. Pia Amanda Baka, 9 lat - MDK Świdnica
  11. Roksana Augustyn, 12 lat - MDK Świdnica
  12. Mikołaj Zięba, 11 lat - MDK Świdnica
  13. Julia Jakubik, 6 lat - MDK Swidnica
  14. Igor Szukalski, 10 lat - MDK Świdnica
  15. Kinga Jacek, lat 8 - MDK Świdnica
  16. Piotr Studnicki, lat 9 - MDK Swidnica
  17. Aleksander Turkosz, 10 lat - MDK Świdnica
  18. Ula Dobrowolska, lat 10 - MDK Świdnica
  19. Dominika Flak, 11 lat - MDK Świdnica
  20. Janek Kozłowski, 7 lat - MDK Swidnica

Gratulujemy!

 

« Powrót

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

0.4°C

5.8

Kalendarz <   >

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00