Aktualności

NIE! - dla likwidacji Zespołu Szkół w Jaworzynie Śl.

NIE! - dla likwidacji Zespołu Szkół w Jaworzynie Śl.

09-02-2006

8 lutego 2006 r. odbyła się XXXV sesja Rady Powiatu Świdnica. W punkcie 10. obrad radni mięli podjąć uchwałę o zamiarze likwidacji Zespołu Szkół w Jaworzynie Śl. Wniosek radnych powiatowych z Jaworzyny Śl. o ściągnięcie uchwały z porządku obrad został odrzucony. Rada debatowała nad uchwałą ponad półtorej godziny.

 

Radni z Jaworzyny Śl. -Stanisław Buchowski, Krzysztof Sołtys - wsparci wystąpieniem pani burmistrz Haliny Dydycz apelowali o niepodejmowanie uchwały, gdyż jest to równoznaczne z likwidacją szkoły. Dyrektor Zieliński przedstawił sytuację demograficzną w szkole. Mały nabór w roku szkolnym 2005/2006 sprawił, że szkoła przeżywa ogromne trudności, gdyż dotacja dla szkoły naliczana jest w oparciu o bon oświatowy. Radni z Jaworzyny Śl. argumentowali, że jeżeli szkoła nie uzyska odpowiedniego naboru to i tak nie będzie można jej zamknąć, gdyż musi nastąpić stopniowe jej wygaszanie. Z kolei - prowadzenie naboru w atmosferze likwidacji - skazuje ten nabór na niepowodzenie. Po burzliwej dyskusji, podczas której padały argumenty za i przeciw likwidacji, Rada nie przyjęła uchwały o zamiarze likwidacji szkoły.

Wypowiedź Pana Starosty Jacka Wajsa nie pozostawia złudzeń, jeżeli szkoła nie osiągnie naboru na odpowiednim poziomie zostanie wygaszana. Szkoła zostaje, ale jej problemy się nie kończą. Jest to początek dyskusji nad przyszłością szkolnictwa ponadgimnazjalnego w Jaworzynie Śl.

Samorząd gminny jest otwarty na współpracę.

« Powrót

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00