Aktualności

DZIECI ZE WSI BĘDĄ SIĘ BAWIĆ

DZIECI ZE WSI BĘDĄ SIĘ BAWIĆ

19-05-2006

Już widać efekty prowadzonych od maja br. prac przy budowie nowego placu zabaw w Piotrowicach. Najbardziej cieszy jednak widok rozradowanych twarzy najmłodszych mieszkańców wsi, którzy z niecierpliwością wyczekują zakończenia robót.

 

 

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu na zagospodarowanie terenu pod plac zabaw w Piotrowicach, który nosi tytuł "Dzieci ze wsi też chcą się bawić" i finansowany jest ze środków programu "Działaj Lokalnie IV" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, przy współudziale rady sołeckiej wsi Piotrowice, Fundacji "Nasze Dzieci", Gminy Jaworzyna Śląska i lokalnych przedsiębiorców.

Celem projektu jest zwiększenie liczby miejsc bezpiecznego wypoczynku dla najmłodszych, a także podtrzymywanie i tworzenie więzi między dziećmi i rodzicami. Projekt przyczyni się do wyrównania szans edukacyjnych dzieci pochodzących ze wsi.

Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia są: Pani Katarzyna Potoczna - Prezes Fundacji "Nasze Dzieci" i rada sołecka wsi Piotrowice. Na realizację projektu Fundacja "Nasze Dzieci" wystąpiła z wnioskiem o mały grant. Na ponad 100 wniosków, które wpłynęły w ramach programu "Działaj Lokalnie" - 53 przeszły pozytywnie ocenę, a wniosek Fundacji uplasował się na 3 pozycji, zyskując maksymalną kwotę dotacji 7.000 zł.

Przewiduje się, że prace budowlane potrwają jeszcze do 30 maja, a obiekt zostanie oddany do użytku już 1 czerwca 2006 r., czyli w DZIEŃ DZIECKA.

 

« Powrót

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00