Aktualności

Awaria sieci wodociągowej

Awaria sieci wodociągowej

21-07-2006


W dniu 20.07.2006 w godzinach wieczornych nastąpiła awaria sieci wodnej w okolicach wsi Bolesławice. Oddział Usług Wodociągowych i Komunalnych po jej zlokalizowaniu, przystąpił w dniu 21.07.2006 r do usuwania awarii. Po wykonaniu niezbędnych wykopów, stwierdzono, że awaria nastąpiła na magistrali o przekroju 400 mm.

 

Dodatkowym utrudnieniem w usunięciu awarii jest fakt, że wystąpiła ona na węźle roździelczym na kierunki Tomkowa, Bolesławice, Milikowice. Awaria powstała na trójniku, co utrudnia uszczelnienie rurociągu o tak dużym przekroju. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że roboty prowadzone są w trudnym terenie.
Rurociąg na którym, powstała awaria zasila miasto Jaworzyna Śląska od wiaduktu kolejowego w kierunku wsi Bolesławice, Tomkowa, Stary Jaworów, Milkowice, Witków i Nowy Jaworów.

Usuwanie awarii potrwa do godzin popołudniowych. W związku z wysokim stopniem skomplikowania uszkodzenia, trudno jest określić dokładną godzinę usunięcia awarii.
Tak długa przerwa w dostawie wody w dniu 20.07.2006 r miała związek również z awarią która wystąpiła w godzinach rannych w Jaworzynie Śl na skrzyżowaniu ulic Traugutta i Kościuszki. Awaria ta spowodowała przerwę w dostawie wody w godzinach jej usuwania. Po napełnieniu sieci, okazało się, że nastąpił gwałtowny spadek ciśnienia w rurociągach, co dało nam informację o następnej awarii o której piszemy powyżej.

Pragniemy poinformować, że obecna awaria nie ma związku z poprzednio wprowadzonymi ograniczeniami w dostawie wody, które wynikły z powodu panującej suszy. W tym wypadku jest to zbieg niekorzystnych okoliczności.

W godzinach wieczornych dostarczana była woda gospodarcza beczkowozem na osiedlu domów jednorodzinnych w okolicach ulic Bema, Kilińskiego, Dembowskiego. W godzinach późnowieczornych w okolicach ulic Jana Pawła II i Ekerta.

Informujemy, że obecnie woda pitna dla mieszkańców z rejonów pozbawionych wody dostarczana jest beczkowozem.

Za utrudnienia wynikające z braku wody naszych odbiorców przepraszamy.

« Powrót

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00