Aktualności

Obchody 60 - tej rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Pasiecznej.

Obchody 60 - tej rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Pasiecznej.

03-10-2006

Obchody, przypadającej na bieżący rok, rocznicy powstania w Pasiecznej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej zainaugurowano dniu 01pażdziernika 2006 r. Mszą Świętą w intencji strażaków ochotników, tych którzy tworzyli jednostkę oraz za tych którzy są jej członkami w chwili obecnej. Mszę celebrował ksiądz Kanonik Janusz Stokłosa, który nie szczędził ciepłych słów pod adresem strażaków ochotników.

 

W trakcie Mszy Świętej ks. Kan. poświęcił tablicę pamiątkową, ufundowaną przez mieszkańców wsi Pasieczna, założycielom i druhom strażakom w podziękowaniu za ofiarną pracę.
Po zakończeniu liturgii słowa, Druh Tadeusz Cymerys Prezes OSP w Pasiecznej przybliżył, wszystkim zebranym w świątyni, genezę postania oraz historię miejscowej jednostki.

Następnie, zaproszeni goście wraz z gospodarzami udali się do świetlicy wiejskiej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Uchwałą Zarządu Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Jaworzynie Śląskiej nr 4 z dnia 26.09.2006 r. uhonorowano Odznakami za Wysługę Lat:

  • Druh Michał Jabcoń - 60 lat;
  • Druh Stefan Piasecki - 60 lat;
  • Druh Antoni Paśko - 35 lat.

Pani Halina Dydycz Burmistrz Miasta Jaworzyna Śląska wręczając bukiet kwiatów, złożyła wszystkim obecnym strażakom i ich rodzinom życzenia sukcesów w pracy społecznej i zawodowej, szczęścia i pomyślności oraz kolejnych jubileuszy.

Pani Natalia Kita Zastępca Burmistrza ufundowała okolicznościowy puchar i z życzeniami sukcesów w pracy przekazała go na ręce Prezesa OSP.

W przyjemnej i serdecznej atmosferze, odznaczeni nestorzy jednostki, wspominali czasy, kiedy to zaraz po osiedleniu na Ziemiach Odzyskanych, tworzyli i budowali swoją jednostkę. Życzyli swoim następcom, aby Ci z takim samym zaparciem pracowali w czasach dzisiejszych i nigdy nie zapominali o przesłaniu z tablicy "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek".

 

 

« Powrót

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00