Aktualności

Wystawa "Dary Jesieni"

Wystawa "Dary Jesieni"

13-10-2006

W dniach 7-8 października 2006 w przepięknej scenerii Zamku Książ odbyła się druga edycja wystawy "Dary Jesieni". Do udziału w tej imprezie zostało zaproszone Jaworzyńskie Stowarzyszenie "Wspierajmy się". Mogliśmy zaprezentować plony z naszych pól i ogrodów, przetwory owocowe i warzywne, a także miejscowych rękodzielników i malarzy.

 

Zespół "Wrzosy" Jaworzyńskiego Stowarzyszenia "Wspierajmy się pod kierownictwem muzycznym pana Marka Popaska licznych zwiedzających. Pokazaliśmy, że jesień życia nie musi być smutna, a inwalidztwo nie jest przeszkodą w uczestniczeniu w życiu publicznym.

Dzięki nam swoje wyroby mogła przedstawić pani Jadwiga Nowak, Bronisława Baran, Anna Kosowicz - członkinie naszego Stowarzyszenia oraz pani Maria Nijander, a młode pokolenie pokazało swoje prace malarskie. Wśród wystawców byli Rafał i Małgorzata Baranowscy, Przemysław Popasek, Justyna Ungurian, Wojciech Wnuk a Kasia Dziedzic przedstawiła swoje szkice, równocześnie wykonując je dla chętnych zwiedzających .

Wóz drabiniasty pełen warzyw aranżował pan Zbigniew Balasa, a jego artystyczne rzeźby w warzywach zrobiły prawdziwą karierę. Drzewa i krzewy, bez których nie można sobie wyobrazić prawdziwej jesieni dostarczył pan Artur Żelazny, a sarenki, grzybki amorki z piaskowca to dzieło pana Stanisława Pietraszaka ze Starego Jaworowa.

Pani Anna Biliczak, Anna Kosowicz, Kazimiera Rymarczyk miały również przyjemność pomagać w dekoracji sal książęcych. Myślę, że dla nas wszystkich było to niezapomniane przeżycie, a nasz udział był doskonałą promocją gminy i jej mieszkańców.

SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM, KTÓRZY W JAKIKOLWIEK SPOSÓB PRZYCZYNILI SIĘ DO ORGANIZACJI WSTAWY, a przede wszystkim panom: Roman Pindel, Dariusz Kunysz, Zbigniew Grajaszek za to, że poświęcili swój czas i samochody, żebyśmy mogli dojechać i uczestniczyć w imprezie.

Specjalne podziękowania dla Pani Burmistrz, Która udostępniła nam samochodów Urzędu, miejsce na tej stronie oraz że uwieczniła nas na zdjęciach.

Wszystkim członkom, sympatykom jeszcze raz dziękuję Stefania Grajaszek- przewodnicząca Stowarzyszenia

« Powrót

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00