Aktualności

Bieg "Tropem Wilczym" w Jaworzynie Śląskiej

Bieg "Tropem Wilczym" w Jaworzynie Śląskiej

03-03-2019

Jaworzyna Śląska pamięta o Żołnierzach Wyklętych. W  południe, 3 marca 2019 r. na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej Burmistrz Jaworzyny Śląskiej, Grzegorz Grzegorzewicz przywitał prawie 200 osób, które zebrały się, aby wziąć udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym".

Gmina Jaworzyna Śląska od kilku lat bierze udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Wolność i Demokracja. W tym roku Jaworzyna Śląska także znalazła się w gronie prawie 400 miejscowości w całej Polsce, które postanowiły uczcić bohaterstwo żołnierzy podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego.

Lokalnym organizatorem biegu była Gmina Jaworzyna Śląska i Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna przy pomocy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworzynie Śląskiej oraz pracowników jednostek organizacyjnych, a także wolontariuszy z Klubu Młodzieżowego.

Bieg rozpoczął się po odczytaniu okolicznościowego listu od Prezydenta Andrzeja Dudy, skierowanego do organizatorów i uczestników imprezy. W pierwszej kolejności na krótszą trasę wybiegli najmłodsi zawodnicy, niektórzy w towarzystwie rodziców, gdyż jak zwykle na imprezy biegowe w Jaworzynie Śląskiej przybyły całe rodziny. Następnie wystartował bieg główny, na symbolicznym dystansie ok. 1963 m. Organizatorzy nie prowadzili klasyfikacji - liczył się sam udział w imprezie i pamięć o bohaterskiej historii Żołnierzy Niezłomnych.

Uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe pakiety startowe - koszulki, medale, opaski. Na uczestników biegu oprócz ciepłego posiłku oraz napojów przygotowanych przez organizatorów czekały także nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów: Gminę Jaworzyna Śląska, ZPS  "Karolina" Sp. z o. o., firmę JAKO, Restaurację Magnolia Rast. Nagrody rozlosowano wśród wszystkich, którzy zgłosili swój aktywny udział w imprezie.

Zobacz galerię zdjęć z Biegu Tropem Wilczym

 

« Powrót

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00