Aktualności

Jaworzyna Śląska w Stowarzyszeniu Gmin Ceramicznych

Jaworzyna Śląska w Stowarzyszeniu Gmin Ceramicznych

09-11-2017

30 października 2017r., Rada Miejska podjęła uchwałę nr XXXIII/56/17 w sprawie przystąpienia gminy do Stowarzyszenia Gmin Ceramicznych Rzeczypospolitej Polskiej. Celem Stowarzyszenia Gmin Ceramicznych Rzeczpospolitej Polskiej jest wspólne reprezentowanie interesów polskich gmin ceramicznych na szczeblu krajowym i międzynarodowym oraz ciągłe wspieranie rozwoju gospodarczego, społecznego i kulturalnego polskich obszarów związanych z ceramiką i porcelaną poprzez współpracę gmin członkowskich należących do stowarzyszenia i pozostałych partnerów.

Myślę, że dołączając do stowarzyszenia gmina może wiele zyskać, m.in. wymianę informacji i doświadczeń, wspólną realizację działań (na przykład w zakresie turystyki, edukacji, badań naukowych) oraz opracowywanie wspólnych projektów, inicjowanie, koordynowanie i realizację działań marketingowych i promocyjnych, czy też udział w imprezach promujących ceramikę i porcelanę, co niewątpliwie jest w interesie gminy i naszych mieszkańców – stwierdził burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz.

Do Stowarzyszenia należą gminy: Miasto Bolesławiec, Gmina Bolesławiec (gmina wiejska), Nowogrodziec, Osiecznica, Warta Bolesławiecka oraz Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, jako członek wspierający.

« Powrót

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 

Kalendarz <   >

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00