Aktualności

Pasowanie pierwszaków

Pasowanie pierwszaków

18-10-2017

12 października 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jaworzynie Śląskiej odbyła się uroczystość pasowania na ucznia, której celem było włączenie pierwszoklasistów do grona społeczności uczniowskiej. W odświętnych strojach, biretach na głowach i z wypiekami na twarzy pierwszoklasiści rozpoczęli uroczystość wchodząc na salę z piosenką na ustach oraz niosąc tarcze. Swoim pociechom towarzyszyli licznie zgromadzeni rodzice.

Po przywitaniu zaproszonych gości  rozpoczął się program artystyczny przygotowany przez uczniów z klas trzecich pod kierunkiem swoich wychowawców. Podczas jego trwania uczniowie śpiewali piosenki, przedstawiali  klasy recytując wierszyki, wykazali się również wiedzą dotyczącą tego jak być dobrym uczniem. Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje z projektu „Sprawny Dolnoślązaczek”, którego realizację rozpoczęli na zajęciach wychowania fizycznego. Pierwszoklasiści zostali również obdarowani niespodziankami zakupionymi przez rodziców.

Po zakończeniu części oficjalnej rodzice zorganizowali "słodkie" przyjęcie, a następnie rozpoczęła się zabawa, którą poprowadziła „Ale Heca”. Wykonano pamiątkowe zdjęcia, było wiele śmiechu i radości. Z pewnością ten dzień na długo zostanie  w pamięci wszystkim pierwszoklasistom.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 

Kalendarz <   >

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00