Aktualności

ORLIK - już otwarty

ORLIK - już otwarty

15-09-2008

W sobotę 13-go września o godz. 12:00 odbyła się uroczystość otwarcia dwóch boisk zrealizowanych w ramach programu MOJE BOISKO - Orlik 2012. Ten dzień zapewne przejdzie do historii naszej gminy nie tylko z uwagi na fakt oddania do nowego obiektu sportowego ale z uwagi na znamienitych gości, którzy przybyli na uroczystość.

Nasza gmina w sobotnie popołudnie gościła: Wicepremiera Rządu RP, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji-Pana Grzegorza Schetynę, Marszałka Województwa Dolnośląskiego-Pana Marka Łapińskiego, członka Zarządu Województwa Pana-Zbigniewa Szczygła, Rzecznika Praw Dziecka-Pana Marka Michalaka, Wojewodę Dolnośląskiego-Pana Rafała Jurkowlańca, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Panią Beatę Pawłowicz, parlamentarzystów oraz samorządowców z terenu naszego powiatu.

Nie zabrakło również licznie zebranych mieszkańców Jaworzyny. Przybyli goście oprócz gratulacji przekazali również komplety piłki do do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę oraz inny sprzęt sportowy. Wyjątkowy podarunek przywiózł Premier Schetyna, który na ręce Burmistrza Jaworzyny Śląskiej Pana Grzegorza Grzegorzewicza przekazał piłkę z autografem Michela Platiniego – francuskiego wybitnego piłkarza, w przeszłości a obecnie prezydenta UEFA. Podczas otwarcia nie zabrakło również turnieju rzutów karnych oraz rywalizacji sportowej pomiędzy nauczycielami a uczniami gimnazjum.
Pierwszy dzień korzystania z boisk zakończył mecz pomiędzy wykonawcami inwestycji a reprezentacją władz gminy, niestety przegrany przez przedstawicieli władz jaworzyńskiego samorządu.

Jaworzyński Orlik jest pierwszym oddanym obiektem na Dolnym Śląsku i dziesiątym w kraju.

Artykuły w Internecie:

Dowiedz się więcej

Dowiedz się więcej

(kliknij aby odtworzyć materiał wideo....) 06:10''

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00