Aktualności

Mateusz Bykowski na gali laureatów konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista

Mateusz Bykowski na gali laureatów konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista

05-04-2013

3 kwietnia 2013r. w Filharmonii Wrocławskiej im. Witolda Lutosławskiego odbyła się uroczysta GALA LAUREATÓW XIII edycji konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista i X edycji konkursu zDolny Ślązaczek. Wśród grona zwycięzców był uczeń klasy 3c Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej – Mateusz Bykowski.

W marcu Mateusz brał udział w finale konkursu. Jako finalista bloku przyrodniczego, mógł wybrać przedmiot, w którym czuje się najlepiej i z którego zadania otrzyma w części finałowej. Nasz uczeń oczywiście wybrał chemię, która jest jego wielką pasją. Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość od organizatorów wydarzenia, że Mateusz został laureatem konkursu i znalazł się w gronie 16 najlepszych młodych chemików Dolnego Śląska. Jako laureat zwolniony jest z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego, który już pod koniec kwietnia odbędzie się we wszystkich gimnazjach w Polsce.
Podczas uroczystej gali Mateusz otrzymał z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Pani Beaty Pawłowicz i Wicemarszałka Dolnego Śląska Pana Radosława Mołonia medal konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista, pamiątkowy dyplom oraz inne nagrody. Po części głównej spotkania był też czas na poczęstunek i wspólne rozmowy z innymi laureatami.
Ogromne słowa uznania należą się Pani Jolancie Uniejewskiej, nauczycielce chemii z Gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej. To dzięki niej nasz uczeń poznawał nowe tajniki tego przedmiotu, skomplikowane równania reakcji, działy chemii, które realizowane są w liceum.
Mateuszowi jeszcze raz gratulujemy. Jesteśmy pewni, że osiągnie wiele sukcesów na gruncie naukowym i osobistym. Serdeczne gratulacje i podziękowania kierujemy także w stronę Rodziców – Państwa Bykowskich, którzy zawsze byli wyrozumiali dla jego pasji i wielu godzin spędzonych na konsultacjach w szkole, podczas których pogłębiał swoją wiedzę z chemii.
Mateusz Bykowski jest pierwszym w historii Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej laureatem konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista. Tym osiągnięciem na stałe wpisuje się w karty historii naszej szkoły. Mamy nadzieję, że nie przyjdzie nam długo czekać na powtórzenie jego sukcesu.

Dagmara Gruszczyńska
 

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

17.6°C

20.2

Kalendarz <   >

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00