Aktualności

Zakończono zbiórkę pieniędzy na ratowanie polskich cmentarzy na Kresach

Zakończono zbiórkę pieniędzy na ratowanie polskich cmentarzy na Kresach

14-05-2012

Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej włączyło się do akcji zainicjowanej przez Telewizję Wrocław i Panią Redaktor Grażynę Sondej – Orłowską „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.
Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i odzewem nie tylko ze strony uczniów i pracowników szkoły, ale również mieszkańców Jaworzyny Śląskiej.

Dzięki życzliwości Księdza Proboszcza Janusza Stokłosy gimnazjaliści mogli przeprowadzić zbiórkę w kościele wśród uczestników wszystkich mszy świętych w dniu 22 kwietnia, którzy ofiarnie wsparli to szczytne przedsięwzięcie.

Dzięki hojności parafian, uczniów i pracowników jaworzyńskiego gimnazjum oraz radnych Rady Miasta zebrano kwotę w wysokości 1690 zł., którą przekazano na konto organizatorów akcji.

Za wschodnią granicą pozostały ślady naszej przeszłości – groby naszych bliskich i bohaterów. Dzięki swojej szczodrości jaworznianie przyczynią się do tego, że ślad po Nich nie zaginie.

Wszystkim darczyńcom przekazujemy w imieniu organizatorów akcji serdeczne podziękowania.

Szkoły biorące udział w akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” wezmą udział w uroczystym podsumowaniu połączonym z patriotyczną paradą pocztów sztandarowych i występami zespołów wokalnych oraz tanecznych z Białorusi i Ukrainy. Uroczystość odbędzie się na wrocławskim Rynku 18 maja.

Na pewno nie zabraknie tam delegacji z jaworzyńskiego gimnazjum. W ramach podsumowania akcji, na zaproszenie Władz Miasta oraz Pana Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej, w dniach od 17 do 20 maja w naszej gminie gościł będzie zespół taneczny „Białe Skrzydła” z Mołodeczna na Białorusi.

Jaworzyńscy gimnazjaliści po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, zapraszając członków zespołu na trzydniową gościną do swoich domów. W dniu 19 maja o godzinie 15 na terenie gimnazjum będziemy mieli możliwość podziwiania umiejętności tanecznych zespołu. Występ będzie podziękowaniem dla mieszkańców Jaworzyny Śląskiej za włączenie się do akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” . Impreza ma charakter otwarty, wszyscy zainteresowani są mile widziani.

Trwają też przygotowania do wyjazdu grupy gimnazjalistów z opiekunami do Latyczowa na Podole. Będą tam odnawiali groby i porządkowali cmentarz, na którym spoczywa wielu Polaków.

Wszystkie opisane działania przyczyniają się do tego, że uczniowie lepiej poznają historię swojego narodu i biorą udział w niecodziennej lekcji patriotyzmu.

przyg. Anna Ryś

« Powrót

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00