Aktualności

Gimnazjum - Dolnośląska e-szkoła

Gimnazjum - Dolnośląska e-szkoła

10-04-2012

W Gimnazjum właśnie rozpoczęła się realizacja ostatniego etapu projektu Dolnośląska e-szkoła. W marcu w szkole przystąpiono do wdrażania platformy Fronter, która stanowi połączenie łatwych w użyciu narzędzi do nauki i współpracy w trybie online. Nauczyciele i uczniowie zostali przeszkoleni jak korzystać z tej nowoczesnej pomocy. Podobne platformy działają już w wielu europejskich szkołach.

W połowie marca do szkoły trafiła przenośna pracownia komputerowa z 28 laptopami, 2 routerami, tablicą interaktywną z projektorem, zestawem testico dla całej klasy oraz wizualizerem. Pracownia jest w pełni mobilna, można ją przetransportować do każdej klasy w naszym gimnazjum.

Od kwietnia testowany jest dziennik elektroniczny i urządzenie do wprowadzania ocen i frekwencji na zajęciach. Z wprowadzanych rozwiązań będą mogli również korzystać rodzice, którzy na bieżąco mogą śledzić efekty pracy swoich dzieci. Dyrektor placówki Krzysztof Sołtys nie kryje zadowolenia z faktu pozyskania nowoczesnego sprzętu, dostęp do platformy i dziennika elektronicznego. - Cieszę się, że nasze gimnazjum zakwalifikowało się do projektu unijnego "Dolnośląska e-szkoła" a nasi uczniowie i nauczyciele zrealizowali wszystkie zadania jakie na nas nakładał ten program. Czekają nas teraz duże zmiany. Jesteśmy jednak pewni, że podołamy nowym wyzwaniom... – powiedział dyrektor.

Oprac.
Anna Katowicz – koordynator projektu

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 

Kalendarz <   >

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00