Aktualności

Sukcesy naszego Gimnazjum

Sukcesy naszego Gimnazjum

20-12-2011

Uczennice jaworzyńskiego gimnazjum: Ala Wojtyczko, Ada Kaszubowska i Marta Adamowicz zajęły II miejsce w IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Moja szkoła w Unii Europejskiej – edycja Powrót do szkoły”. Wraz z opiekunem pracy konkursowej Anną Ryś i dyr. szkoły Krzysztofem Sołtysem.

16 grudnia 2011 r. laureatki wzięły udział w uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim. Sukcesu laureatom pogratulowali Wojewoda Dolnośląski – Aleksander Marek Skorupa i Wicekurator Kurator Oświaty Danuta Leśniewska. Nasi Gimnazjaliści zasłużyli na nie tym bardziej, że w gronie laureatów znaleźli się już po raz szósty.

Indywidualnym sukcesem może natomiast pochwalić się Ala Wojtyczko, uczennica klasy 3c, która została laureatką, otrzymując I wyróżnienie, Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o „Laur Wierzbaka”. Jest to konkurs z blisko trzydziestoletnią tradycją. Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło około 500 wierszy. Każdego roku wydawany jest przez organizatorów tomik poezji z wierszami laureatów, na który będziemy niecierpliwie czekać, a Ali gratulujemy, życzymy lekkiego pióra i dalszych sukcesów.

Z kolei uczennica klasy 3d - Dominika Teklak została laureatką wojewódzkiego konkursu „Mój dom, moja miejscowość, moja Ojczyzna” zorganizowanego przez Międzyzakładową Sekcję Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność i Zarząd Regionu Dolny Śląsk. Konkurs został objęty honorowym patronatem Kuratorium Oświaty we Wrocławiu i Prezydenta Miasta Wrocławia.

 

 

« Powrót

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 

Kalendarz <   >

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00