Aktualności

Rada Miejska uchwaliła budżet na nadchodzący rok

Rada Miejska uchwaliła budżet na nadchodzący rok

19-12-2011

16 grudnia Rada Miejska uchwaliła budżet na nadchodzący rok. Za przyjęciem budżetu głosowali wszyscy radni. Zgodnie z procedurą uchwalenie budżetu poprzedziły prace komisji Rady Miejskiej. Projekt budżetu zyskał również pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Burmistrz przedstawiając projekt uchwały budżetowej wyraził opinię, że nie będzie to łatwy budżet, ale na pewno jego wykonanie jest możliwe. Podkreślił, że coraz więcej zadań, których wykonanie Państwo ceduje na samorządy nie ma zagwarantowanego finansowania, co niewątpliwie rzutuje na kondycję finansową gmin. Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz prezentując projekt budżetu zwrócił również uwagę, że w najbliższych latach praktycznie nie będą dostępne dla samorządów środki europejskiej, które w istotnym stopniu stanowiły źródło finansowania wielu inwestycji. Nie oznacza to jednak, że w uchwalonym budżecie ich zabraknie.
Środki budżetowe zostaną przeznaczone m.in. na rozwój infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, w tym na uzbrojenie osiedla przy ul. Spółdzielczej, II-gi etap rewitalizacji miasta oraz inwestycje sportowo-oświatowe. Warto zaznaczyć, że blisko 8,5 mln zł. pochłoną wydatki na oświatę w naszej gminie.
 

« Powrót

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00