Aktualności

II zlot szkół imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego

II zlot szkół imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego

01-06-2011

28.05.2011r. w Warszawie uczniowie jaworzyńskiego gimnazjum uczestniczyli w II Zlocie Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość odbyła się w związku z 30-stą rocznicą śmierci i zbliżającą się 110 rocznicą urodzin patrona szkoły.

Nasze gimnazjum reprezentowała delegacja w składzie: Agata Grobelna – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Alicja Wojtyczko, poczet sztandarowy: Joanna Cieślik, Sylwia Naskręt, Michał Majborski.

Mottem przewodnim zjazdu było hasło: „Bądźcie jak orły szybujcie w przyszłość Ojczyzny”. Uroczystość zainaugurował wykład ks. profesor Andrzeja Gałki. Następnie zaprezentowany został film Pawła Woldana pt. „Świadectwo”, a w dalszej części wystąpili goście europoseł – Pawł Kowal i aktor – Olgierda Łukaszewicza, którzy wypowiadali się na temat: „Czy można być orłem szybującym w przyszłość Ojczyzny”. Oprócz części oficjalnej zorganizowane zostały również warsztaty przygotowane przez doktorantów UKSW na temat: „Walka dobra ze złem”. Był to bardzo interesujący spektakl, a potem rozmowa aktorów z uczestnikami na temat pojawiania się w życiu człowieka dobra i zła.
Udział w zjeździe zakończyła Msza Św. przed campusem UKSW.
Zjazd zorganizowany został przez Stowarzyszenie Szkól im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, pracowników i studentów UKSW. Do Warszawy przybyło blisko osiemdziesiąt delegacji szkół noszących imię Prymasa Tysiąclecia.

 

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 

Kalendarz <   >

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00